جوانب مثبت و منفی استفاده از کودهای شیمیایی در کشاورزی و باغداری

جوانب مثبت و منفی استفاده از کودهای شیمیایی در کشاورزی و باغداری

کشاورزی از نوع صنعتی آن – که امروزه در سراسر جهان مرسوم است – برای تولید محصولات زراعی بسیار به کود متکی می‌باشد. امروزه تولید محصولات زراعی با انواع کودهای شیمیایی انجام می‌شود؛ اما برخی افراد به دنبال روش‌های تولید ارگانیک و روش‌هایی که با طبیعت کار می‌کنند هستند. به هر روی، ما می‌خواهیم در این مقاله از آسان کود، مزایا و مضرات استفاده از کودهای شیمیایی را مورد بررسی قرار دهیم. 

مزایای استفاده از کودهای شیمیایی

از رشد گیاه حمایت می‌کند

کودهای شیمیایی حاوی مواد مغذی اصلی گیاهان (ازت، پتاسیم و فسفر) هستند. این مواد در نسبت‌های معیّنی برای رشد برخی گیاهان خاص مانند گوجه‌فرنگی یا ذرت مناسب هستند.
این مواد مغذی در کودهای شیمیایی حتّی باعث رشد گیاهان در خاک‌های به اصطلاح تخلیه شده می‌شوند. زیرا نیازهای اساسی برای تغذیه‌ی گیاه را برآورده می‌کنند. 

مزایای استفاده از کودهای شیمیایی

یک منبع قابل پیش‌بینی و کارآمد از مواد مغذی را فراهم می‌کند

کودهای شیمیایی حاوی نسبت قابل پیش‌بینی فسفر، پتاسیم و نیتروژن هستند. این مواد مغذی به سرعت در سلول‌های مورد نیاز گیاه به‌کار گرفته می‌شوند. میزان نسبتاً دقیق مواد مغذی در این کودها، تولید کارآمد در مقیاس تجاری را فراهم می‌کنند.

رشد سریع و قابل توجّه محصولات کشاورزی

کودها مواد مغذی اصلی مورد نیاز برای رشد کارآمد گیاه را فراهم می‌کنند. بنابراین این گیاهان قادر به رشد سریع‌تر و بزرگ‌تری نسبت به گیاهان معمولی هستند. 

بازده محصول افزایش می‌یابد

به دلیل تولید سریع و کارآمد محصولات، بازده آن‌ها افزایش می‌یابد. کودهای شیمیایی، مواد غذایی را مقرون به صرفه می‌کنند و هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهند. 

حمل و نقل این کودها ارزان و راحت است

کودهای شیمیایی برای تولید و خرید ارزان هستند. و حمل و نقل این کودها نسبت به محصولات ارگانیک مانند کود دامی آسان‌تر است. 

مضرات استفاده از کودهای شیمیایی

معایب و مضرات استفاده از کودهای شیمیایی

کودهای شیمیایی سم و آلودگی ایجاد می‌کنند

همان‌طور که می‌دانید، کودهای شیمیایی حاوی مقدار زیادی نیتروژن هستند. این کودها هنگام بارش باران در زمین‌های مزرعه، به درون آب‌های آبرسان حل می‌شوند. به دلیل وجود بیش از حدّ نیتروژن، رشد جلبک‌های سمی در رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و اقیانوس‌ها افزایش می‌یابد.
کودهای شیمیایی غالباً حاوی سم‌هایی هستند که برای خاک مخرّب‌اند. مواد شیمیایی موجود در این کودها در صورت رسیدن به اقیانوس‌ها برای انسان، حیات وحش و زندگی آبزیان خطرناک هستند.
علاوه بر این‌ها، کودهای شیمیایی می‌توانند از طریق خاک به درون آب‌های زیرزمینی وارد شوند. این امر برای محیط اطراف بسیار مضر است. 

اثری که کودهای شیمیایی بر خاک می‌گذارند

کودهای شیمیایی به طور معمول فقط نیتروژن، فسفر و پتاسیم گیاهان را تأمین می‌کنند؛ امّا مواد مغذی دیگر را برای خاک فراهم نمی‌کنند. در نتیجه، خاکی که برای رشد محصولات کشاورزی با استفاده از کودهای شیمیایی به‌کار گرفته می‌شود، با گذشت زمان تخلیه می‌شود. در آینده، محصولات غذایی آن خاک نیز به مرور زمان با کمبود مواد مغذی روبه‌رو می‌شوند.

تداخل با اکولوژی خاک طبیعی

کشاورزی (به سبک خاکورزی) تعادل ظریف اکولوژی خاک را از بین می‌برد. استفاده از کودهای شیمیایی که به طور مداوم برای محصولات کشاورزی به‌کار گرفته شود، می‌تواند از رشد بسیاری از موجودات مفید خاک (مانند کرم‌ها و گونه‌های مفید قارچ) جلوگیری کنند. بدون داشتن اکولوژی و ساختار سالم خاک، رطوبت در خاک حفظ نمی‌شود. نتیجه این امر نیز منجربه کاهش مقاومت در برابر خشکسالی می‌شود. 

همچنین عمر مفید گیاهان کاهش می‌یابد. زیرا خاک ناسالم، گیاهانی را پرورش می‌دهد که در برابر بیماری‌ها و آفات آسیب‌پذیر هستند. این گیاهان برای حفظ سلامت خود به کودهای شیمیایی وابسته می‌شوند. 

کودهای شیمیایی مانند گیاهان استروئیدی هستند

کودها مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را تأمین می‌کنند؛ امّا این کودها به عنوان کاتالیزور عمل می‌کنند که در درازمدّت ریشۀ گیاهان را ضعیف و عمر آن‌ها را کوتاه می‌کنند.
این مورد می‌تواند گیاهانی را پرورش دهد که به خودی خود در برابر آفات و بیماری‌ها آسیب‌پذیرتر هستند. 

حال که با مزایا و معایب به‌کارگیری کودهای شیمیایی آشنا شدیم، راه‌حل چیست؟ بهترین روش برای پرورش عمدۀ گیاهانی با طول عمر زیاد و مفید چگونه است؟
بهترین روش این است که دوباره به تغذیه جامع خاک با مواد آلی بپردازیم. این کار رشد واقعی و طبیعی گیاهان را ارتقا می‌بخشد و باعث افزایش مقاومت طبیعی گیاهان می‌شود. 

نتیجه

بهترین رویکرد برای کشت محصولات زراعی چیست؟ استفاده از روش‌های تولید پایدار مانند کودهای زراعی، تغذیه خاک و اکولوژی. پایداری طولانی مدّت تولید مواد غذایی، به نحوۀ برخورد ما با خاک بستگی دارد. 

اگر تغذیه‌ی خاک را به خوبی انجام دهیم، می‌توانیم گیاهانی را کشت کنیم که مقاومت بیشتری در برابر خشکسالی، آفات و بیماری‌ها از خود نشان می‌دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *